2023. június 9., péntek

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Idén nagy lendületet vett a külső építkezés a marosludasi református gyülekezetben, s ezzel megvalósulni látszik az az álom, amely 2003-ban körvonalazódott: 2013-ra megépül a gyülekezeti központ.


Idén nagy lendületet vett a külső építkezés a marosludasi református gyülekezetben, s ezzel megvalósulni látszik az az álom, amely 2003-ban körvonalazódott: 2013-ra megépül a gyülekezeti központ. Az építkezéssel párhuzamosan lélekben a karácsonyra készül a gyülekezet. Czirmay Levente lelkipásztor, akit nemrégiben a Marosi Egyházmegye helyettes esperesévé választottak, beszámolt az egyházközségben folyó munkáról és az ünnepvárásról.

 – A helyi református egyházközség 2003-ban készíttette el azt a tervet, amely révén a 120 évvel ezelőtt épült régi parókia átalakításával és kibővítésével egy új központ valósul meg. Az építkezés első szakasza 2008-ban zárult le, amikorra elkészült az új szárny, ami a parókiát és a lelkészi hivatal irodahelyiségét foglalja magába. Az építkezéssel egy időre leálltunk, de idén újrakezdtük. Jelenleg is dolgoznak a gépek. A régi parókia épületében alakítjuk ki a nagy gyülekezeti termet, a tanácstermet, a gyermekmegőrzésre alkalmas helyiséget, valamint a csoporttevékenységek befogadására – bibliaóra, nőszövetségi foglalkozás, ifjúsági és vallásórák – szánt kisebb termet. A nagytermet úgy alakítanánk ki, hogy időszakos kiállításokat szervezhessünk, hiszen a városban nincs hasonló terem. Az épület manzárdrészén vendégszobákat alakítunk ki, hiszen a gyülekezet testvérgyülekezeti kapcsolatokat ápol, a vendégeket el kell szállásolni. A fő cél, hogy a központban a gyülekezeti tagok otthon érezzék magukat! – mondta Czirmay Levente.

Kérdésünkre, hogy az anyagiakat hogyan teremtették elő az építkezéshez, tájékoztatott, hogy a gyülekezeti tagoktól folyamatosan érkeznek adományok, mindenki szíve és lehetősége szerint adományoz, senkinek sem kötelessége meghatározott összeggel hozzájárulni. Másik forrás az elkobzott földekre járó állami kárpótlás. Támogatást kaptak még a vallásügyi államtitkárságtól, a Maros Megyei Tanácstól, helyi cégektől és sok jó szándékú támogatótól.

Ami az ünnepre való készülődést illeti, több jótékonysági akcióra, szeretetcsomagok kiosztására, rendezvényre és ünnepségre kerül sor. A gyülekezet kórusa december 22-én 17 órakor fellép a városszintű kórustalálkozón, amelyet a művelődési házban tartanak. Tavaly nagy visszhangja volt a rendezvénynek, hasonló sikerre számítanak idén is.

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató