2020. március 30., hétfő

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

A Román Színházi Szövetség (UNITER) február 23-án tette közzé a 2019-as UNITER-díjak jelöltjeinek listáját. Akárcsak korábban, idén is vannak magyar színházi jelöltek a névsorban: a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház A mi kis városunk című – Vladimir Anton által rendezett – produkcióját a legjobb előadás díjára jelölte a XXVIII. UNITER gála Ludmila Patlanjoglu, Maria Zărnescu, Călin Ciobotari színházkritikusokból álló jelölőzsűrije. 

A társulat egyik színésze is a jelöltek közé került. Jakab Tamást, a Tomcsa Sándor Színház színművészét a legjobb pályakezdőnek járó díjra jelölték Thornton Wilder A mi kis városunk című darabjában alakított George Gibbs szerepéért.

A Kolozsvári Állami Magyar Színház sem maradt le a listáról. UNITER-díjra jelölték a legjobb rendezés kategóriában Nagy Botond Nóra című előadását. A legjobb látványtervező kategóriában UNITER-díjra jelölték Carmencita Brojboiut és Rancz Andrást is, akik szintén a Nóra című előadás színrevitelén dolgoztak.