2024. május 8., szerda

A címvédő Budapest Honvéd hátrányból fordítva 7-1-re nyert a Tiszaújváros vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa hatodik fordulójában, és ezzel bejutott a legjobb 64 közé.

A fővárosi együttes a 4. percben hátrányba került a vasárnap déli találkozón, de aztán még a szünet előtt sikerült egyenlítenie, a folytatásban pedig a négygólos Gazdag Dániel vezérletével teljesen megtörte az NB III-as hazaiak ellenállását.

Eredmény: Magyar Kupa, 6. forduló (a 64 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok mérkőzései: Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III) – Budapest Honvéd 1-7 (1-1), 43. Sz. Építők SK (megyei I.) – MTK Budapest 0-8 (0-4), Mohácsi TE 1888 (megyei I.) – Budafoki MTE 0-6 (0-2), Mezőkeresztes VSE (megyei I.) – Zalaegerszeg 0-11 (0-4), WATI-Kecskéd KSK (megyei I.) – Kisvárda Master Good 0-10 (0-4), Ráckeve VAFC (megyei II.) – Ferencvárosi TC 1-6 (0-2).

Október 7-én játsszák: Balassagyarmati VSE (NB III) – Diósgyőri VTK, Iváncsa KSE (NB III) – Újpest FC. Október 10-én rendezik: Toponár SE (megyei I.) – Puskás Akadémia FC.

A tiszaújvárosi Tóth Márk (b) és a kispesti Kesztyűs Barna a labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójában játszott Tiszaújváros – Budapest Honvéd mérkőzésen a tiszaújvárosi stadionban

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt