2024. május 8., szerda

Tartalékosan is könnyed siker

Az első fordulóban elszenvedett vereség után a bajnok Kolozsvári Olimpia otthonában, a Marosvásárhelyi ASA női labdarúgói könnyed sikerrel folytatták, az idény első hazai mérkőzésén.

Az első fordulóban elszenvedett vereség után a bajnok Kolozsvári Olimpia otthonában, a Marosvásárhelyi ASA női labdarúgói könnyed sikerrel folytatták, az idény első hazai mérkőzésén. Az ellenfél, a Szuperligában újonc Universitatea Alexandria nem tudott komolyabb akadályt gördíteni a marosvásárhelyiek elé, bár azokat a szinte minden mérkőzésen előforduló egyszerű hibákat – különösen a középpályán figyelmetlenségből eladott labdákat – megpróbálta a legjobban hasznosítani, s ezekből egy gólt szerzett, illetve lőtt egy kapufát is. Az idő többi részében azonban a játék a térfélen és az alexandriai kapu előterében zajlott, s az, hogy a hazai gólgyártás megállt hatnál, a vendégek kapusa kiváló teljesítményének, valamint több esetben a csatárok összpontosítási hiányosságainak a számlájára írható.
A marosvásárhelyi csapat nem a legjobb összeállításában lépett pályára, hisz még mindig hiányzott a csatársorból Sinka Zsuzsanna, akinek a leigazolása csak a napokban válik lehetővé a zöld kártya késlekedése miatt, valamint az amerikai Amy Beger, aki megfázás miatt nem lépett pályára. Ugyancsak nem küldte be Székes Károly vezetőedző a kezdéskor több válogatottból alig visszatért játékosát, azért, hogy azoknak is lehetőséget adjon, akik itthon készültek ebben az időszakban. A kapuban ezért most nem Părăluţă, hanem Máté állt, s Ambrus, valamint Gorea is csak a második félidőben lépett pályára.
Ez a tartalékos csapat is elég volt azonban a sima sikerhez, amelyet Csiszár három góljával (17., 76. és 88. perc), valamint Bărbos (31.), Meleacă (38.) és B. Sandu (67.) találataival 6-1 arányban sikerült megszerezni. A vendégek az 55. percben szépítettek, amikor már 3-0 volt az állás az ASA javára.
A marosvásárhelyi csapat az alábbi felállást használta: Máté – Göder (74. Roca), Jáhn, Barabási, A. Boroş, Costaş (62. Gorea), Csiszár, B. Sandu (81. Tămaş), Cr. Sandu, Bărbos (69. Ambrus), Meleacă (77. M. Boroş). Említésre méltó a mindössze 14 éves Mădălina Boroş bemutatkozása az élvonalban.
A marosvásárhelyi csapat a következő fordulóban nehéz kiszállás elé néz, hisz Kolozsvárt nem számítva az egyik legkeményebb ellenfele, a Real Craiova otthonába látogat, várhatóan azonban akkor már a legjobb tizeneggyel, Sinkával és Begerrel kiegészülve játszhat.