2024. május 19., vasárnap

A férfiak kosárlabda-bajnokságában megismétlődik a tavalyi döntő, ugyanis a Kolozsvári U-BT után kedden a Nagyváradi CSM is bejutott a fináléba. A Körös-parton a CSO Voluntari elleni elődöntős sorozat ötödik mérkőzésén dőlt el a továbbjutás kérdése, korábban mindkét csapat értékesítette a hazai pálya előnyét, és megnyerte a párharc hazai mérkőzéseit. Szoros hajrá ígérkezett, de nem így lett: a 2-2-es összesített állásról induló ötödik találkozón a Nagyvárad száműzte az izgalmat, és 93:66-ra győzött a Voluntari ellen, így 3-2-re megnyerte a párharcot. Ezzel bejutott a fináléba, ahol a Kolozsvári U-BT kihívója lesz. A bajnoki címvédő könnyedén kvalifikált a fináléba, a FC Argeș Pitești elleni elődöntős sorozatban 3-0-ra diadalmaskodott.

Ez volt az egyetlen meccs, amelyet a rájátszás második köréből még le kellett játszani, minden egyéb párharc eldőlt. A legnagyobb csata az 5-8. helyek elődöntőjében, Nagyszeben és Konstanca között zajlott, amely a harmadik meccsen két hosszabbítás után zárult a tengerpartiak győzelmével. A 15–18. helyekért zajló helyosztókon, amelyek esetében még mindig nem világos, hogy ha négy kieső van, ahogy a kiírásban szerepel, miért tartanak három győzelemig a párharcok, Foksány négy meccs után jutott túl Zsilvásárhely csapatán, Ploiești pedig simán érvényesítette esélyes státusát a Bukaresti ABC Laguna Sharks ellen.

Múlt héten már a rájátszás harmadik köréből is lejátszották az első mérkőzést. A 13. helyért vívott sorozatban Temesvár vezet a CS Vâlcea 1924 ellen.

Kosárlabda Nemzeti Liga, rájátszás:

* elődöntő, 3. és 4. mérkőzések (három győzelemig tartó párharcok): FC Argeș Pitești – Kolozsvári U-BT 72:88 (0-3), CSO Voluntari – Nagyváradi CSM 96:78 és 87:77 (2-2); 5. mérkőzés: Nagyváradi CSM – CSO Voluntari 93:66 (3-2);

* felsőház, az 5-8. helyért, 2. mérkőzések (két győzelemig tartó párharcok): Bukaresti Dinamo – Bukaresti Rapid 74:79 (0-2), Konstancai CSM – Nagyszebeni CSU 89:83 (1-1); 3. mérkőzés: Nagyszebeni CSU – Konstancai CSM 105:110 (1-2).

* alsóház, a 11-14. helyért, 2. mérkőzések (két győzelemig tartó párharcok): Temesvári SCM – Craiovai SCM U 61:84 (0-2), CS Vâlcea 1924 – Galaci CSM 82:95 (0-2);

* alsóház, a 15-18. helyért, 3. és 4. mérkőzések (három győzelemig tartó párharcok): Bukaresti ABC Laguna Sharks – CSM Baschet Petrolul Ploiești 63:84 (0-3), Foksányi CSM 2007 – Zsilvásárhelyi CSM 93:83 és 89:87 (3-1);

* helyosztó, a 13-14. helyért (két győzelemig tartó párharc): Temesvári SCM – CS Vâlcea 1924 73:88 (0-1).

Fotó: a Nagyváradi CSM közösségi oldala