2024. május 19., vasárnap

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt a Papp Kristóf által ütött góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság zárófordulójában, ezzel ismét feljutott a 16 csapatos elitbe.

A tornát a magyarok nyerték 11 ponttal, másodikként pedig a három kilencpontos csapat közül a szlovének jutottak fel az egymás elleni eredményeknek köszönhetően, mivel az olaszokat és a románokat is felülmúlták, amelyek ugyancsak 9-9 ponttal zártak.

A magyarok a jégkorong újkori történetében, a második világháborút követően negyedszer jutottak fel az élvonalba a 2008-as szapporói, a 2015-ös krakkói és a 2022-es ljubljanai siker után.

A Szlovénia elleni siker sporttörténelmi, ugyanis az eddigi 11 tétmérkőzésen a magyar csapat ugyanannyi vereséget könyvelt el.