2024. május 19., vasárnap

Elkezdődött a labdarúgó harmadosztály rájátszásának visszavágója, az utóbbi időszakban igencsak gyengélkedő CSM Avântul a Metalurgistul Kudzsirt fogadta.

A találkozót rosszul kezdték a házigazdák, hiszen mindjárt a 7. percben a Fehér megyeiek megszerezték a vezetést: Udrea jól eltalált beívelése meglepte Menyhárt kapuvédőt, a játékszer látványosan a bal felső sarokban landolt (0-1). A lecke tehát fel volt adva... Noha a játékidő zömében a régeniek kezdeményeztek, támadásaik nem okoztak túlzott veszélyt Csapó kapujának előterében. Az első félidő gyatra színvonalú volt, alig akadtak említésre érdemleges szituációk. A 35. percben a pályaválasztók kiegyenlíthették volna az állást, ám T. Suciu 14 méterről, szemben a kapussal kecsegtető szögből jócskán fölé lőtt! Ezt követően a bátran futballozó vendégek két gólhelyzetet is elkönnyelműsködtek: előbb Udrea erős lövését Menyhárt kiütötte (36.), majd a 42. percben Cocan szabadrúgása után Șăuca alig 5 méterről fölé fejelt!

A második játékrész nívója érezhetően javult, a ritmus is fokozódott, s az összecsapás immár gólokban és helyzetekben is bővelkedett. A 48. percben Enescu távoli lövése pontatlanra sikeredett, majd az 54. percben a kudzsiriak kétgólosra növelték előnyüket az eredményjelzőn: ekkor Taban a büntetőterület vonaláról leadott erőtlen lövése Menyhárt kezei alatt a hálóban kötött ki (0-2). Lórándban van tehetség, nem vitás, ám a bravúros védései mellett hatalmas potyagólokkal is észrevétteti magát. Kapussors… Az Avântult öt perc elteltével a vendégek juttatták lélegzethez, hiszen Truța pontos bal oldali beadását a balszerencsés Király mintegy 5 méterről, nagy erővel a saját kapujába bombázta (1-2). A 61. percben a szászrégeniek kiegyenlítettek: ekkor Enescu hajszálpontosan elvégzett baloldali szögletét Merdariu közelről a hálóba fejelte (2-2). Az Avântul vérszemet kapott a kétgólos hátrány váratlanul gyors ledolgozásától, és lendületesen, veszélyesen támadott. A 70. percben nagyon közel is került a látványos fordításhoz, ám Murár beívelését Ghiță közelről fölé fejelte. Noha a házigazdák kezdeményeztek, a kudzsiriak néhány alkalommal veszélyesen ellentámadtak.

A 71. percben az aktív Șăuca mintegy 17 méterről fölé lőtt, ám hét perccel később ugyanő már nem hibázott: ekkor Truța elvétett egy labdát a jobb oldalon, Șăuca zavartalanul elhúzott, betört a büntetőterületre, ahonnan a felső kapufa segítségével látványosan a hálóba bombázott (2-3). Bár a hazaiak elszántan támadtak, nem sikerült kiegyenlíteniük. A 90+2. percben Enescu távolról mellé gurított, majd a 90+5. percben Enescu remek beadását követően Ghiță alig 2 méterről mellé lőtt!

Adrian Murarnak, az alakulat oszlopos, meghatározó tagjának ez volt az utolsó mérkőzése a csapat színeiben. Adi a katonai karrier mellett döntött.

Ismételten vereséget szenvedtek a fehér-kékek, ami már korántsem újdonság! A „kis pénz kis foci” mottó színigaz, ám a csapat elöljáróit korántsem kellene megnyugtassa kényelmes alibiként! Ezen a héten két sorsdöntő mérkőzés vár az Avântulra: a Viitorul ellen hazai pályán, valamint Alsógáldon, amikor nagy valószínűség szerint eldől a csapat sorsa.

3. liga, 9. csoport, alsóházi rájátszás, 6. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Kudzsiri Metalurgistul 2-3 (0-1).

Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás, mintegy 400 néző. Vezette: Matei Șerban – Claudiu Giorgiu, Paul Pojar (mindhárman Kolozsvár). Ellenőr: Flavius Burlea (Fogaras), Tamás Zoltán (Székelyudvarhely).

Szászrégeni CSM Avântul: Menyhárt – Marinescu, Merdariu, Truța, Bugnar, S. Luca, Todoran (57. Potor), Murar, Panga (46. Ghiță), Suciu (78. Pop), Bujor (46. Enescu).

Kudzsiri Metalurgistul: Csapó – Dohotariu, Király (69. Tiago), Popa, R. Păcurar, A. Mihai (50. Taban), Udrea, Cocan, Raica, P. Păcurar (77. Hăprianu), Șăuca.

Gólszerzők: Király (59. – öngól), C. Merdariu (61.), illetve M. Udrea (7.), A. Taban (54.), T. Șăuca (78.).