2023. január 28., szombat

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Meghitt hangulatú istentiszteletnek, hármas ünnepnek adott otthont augusztus utolsó vasárnapján a marosjárai református egyházközség temploma.


Meghitt hangulatú istentiszteletnek, hármas ünnepnek adott otthont augusztus utolsó vasárnapján a marosjárai református egyházközség temploma.

A 135 református lelket számláló gyülekezetből hatvan résztvevőhöz szólt Gergelyfi György református lelkész, aki János evangéliuma alapján hirdette Isten igéjét. Az ünnep hármas jellegét az adta, hogy az új kenyér ünnepén úrvacsoraosztásra és négy gyerek kiskonfirmációjára is sor került.

A kántor, Pepelán Ferenc a Békés megyei Gyomaendrődből tért haza erre az alkalomra, akinek tolmácsolásában úgy csendültek fel az ősi egyházi énekek, hogy az egész gyülekezetet meghitt hangulatú, igazi ünnepre hangolták. Nemcsak a kántor tért haza szülőfalujába, hanem mások is érkeztek távolabbi gyülekezetekből, hogy együtt ünnepeljenek.

A felemelő istentisztelet betöltötte a szívünket és lelkünket, mindenki magával vihetett abból a szeretetből, amely itt áradt szét a gyülekezetben. Úgy ahogy Jézus szétosztotta a kenyeret az éhezők között, nekünk is úgy kell szétosztanunk a kapott szeretetet, hiszen szeretetre éhes világban élünk, s nagyon sokan erre éheznek.

Nagy M. J.

Ez a weboldal sütiket használ

A jobb szolgáltatás nyújtásának érdekében sütiket használunk. Az oldal jobb felhasználása érdekében kérjük, fogadja el a sütiket. További információ itt: Adatvédelmi tájékoztató