2024. május 19., vasárnap

de már megnyílt a játékospiac

Két mérkőzése van még hátra a Sepsi OSK-nak az idényben, de már most világos, hogy a következő szezonban alaposan megújul a keret. Az idei bajnokság előtt csak alig változott a csapat összetétele, de kilencen is távoztak az évad alatt különböző okokból: Damașcan, Ion Gheorghe és Dobozi kölcsönbe ment, Tamás Márkot és Andres Dumitrescut eladták (utóbbi aztán visszatért kölcsönbe az idény végéig), Francisco Juniort fegyelmi vétség miatt kirúgták, Bălașa, Rodriguez és Rondón pedig kegyvesztetté vált Bernd Storcknál. Ehhez tegyük hozzá, hogy Alimi hosszú ideig sérült volt, most pedig Păun dőlt ki a sorból hónapokig. Érkezni pedig csupán Kecskés Ákos érkezett Tamás Márk helyére, Varga Kevin Damașcan és Florin Ștefan Dumitrescu helyére (utóbb mellé). Mindez pedig az idény végére azt eredményezte a rövidebb idejű sérülések és eltiltások mellett, hogy néhányszor szinte nem volt, aki leüljön a kispadra, magyarán a klub menedzsmentje nem állt a helyzet magaslatán. Ha ehhez hozzátesszük, hogy sokan távoznak a nyáron, Dumitrescu kölcsönszerződése lejár, de Aganović, Varga Roland és Šafranko megállapodásai is véget érnek, továbbá Ștefănescu iránt több klub érdeklődik, illetve van még néhány játékos (Alimi, Fl. Ștefan, Debeljuh), akiknek nem nyilvános a szerződésük lejártának időpontja, egyértelmű, hogy legkevesebb tíz játékost kellene a nyáron igazolni.

A mozgolódások pedig már meg is kezdődtek, több román portál két igazolást is bejelentett az OSK-hoz. Az egyikkel, az UTA védekező középpályásával, a 29 éves portugál Marcelo Freitassal, akinek az aradiakkal most jár le a megállapodása, már alá is írták a szerződést, erősítette meg Diószegi László az Erdélyi Magyar Televíziónak. Egy másik érkező a hazájában volt ifjúsági válogatott, 24 éves szerb támadó középpályás, Mihajlo Nešković lehet, az FK Vozdovactól. Ez még nem hivatalos, de kell még egy középhátvéd, egy balhátvéd, legalább két-három középpályás és egy-két csatár is, továbbá pótolni kell azokat a távozókat, akiket még nem tudunk biztosan. Mindenképpen szükség lesz azonban egy játékirányítóra és egy gólerősebb csatárra.

Tisztázásra szorul továbbá, hogy ki ül majd a kispadon, hiszen Bernd Storck szerződése is lejár, s noha Diószegi László optimista volt a hosszabbítás kapcsán, maga az érintett visszafogottabban nyilatkozott a sporttévéknek. A német szakember egyértelműen több pénzt szeretne, kérdés, hogy a klub ki tudja-e elégíteni az igényeit.

A bajnokság végén Bernd Stock vezetőedző is távozhat

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Az FCSB első veresége a rájátszásban

Kikapott az FCSB Craiován hétfő este a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában. A bukaresti csapat első vereségét szenvedte el a bajnokságnak ebben a szakaszában, azonban számára a mérkőzés már tét nélküli volt, ugyanis az előző fordulóban biztossá vált, hogy megnyerte a bajnokságot. Az eredmény: CSU Craiova – FCSB 2-0. Győzelmével a hazai együttes feljött a rangsor második helyére.

Az alsóházban két meccset játszottak hétfőn, az eredmények: Nagyszeben – Jászvásár 0-1, UTA – FCU Craiova 3-1. A tabellán a Dinamo és az FCU Craiova áll a kiesést jelentő utolsó két helyen, míg a Voluntari és a Jászvásár az a két csapat, amelynek osztályozót kellene játszania a Szuperligában maradásért.

A Vasas nyert, és ismét második

A Vasas 3-0-ra nyert a Budapest Honvéd vendégeként a magyar labdarúgó NB II 31. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén, ezzel visszaelőzte az ETO FC Győrt, és ismét a feljutást érő második helyen áll.
A Honvéd az első szűk fél órában egyenrangú ellenfele volt a Vasasnak, de egy labdaeladást követően visszarántásért Adorján Krisztiánt a 29. percben kiállította a játékvezető, innentől pedig alapvetően megváltozott a mérkőzés képe. Több volt a hiba hazai oldalon, és beindult a Vasas gólgyártása: a szünetig Tóth Milán kétszer, Doktorics Áron egyszer talált a hazaiak kapujába.
A második félidő elején, az 50. percben Bobál Gergely is kénytelen volt lemenni a pályáról könyöklés miatt, kilenc emberrel pedig nem maradt esélye a Honvédnak a szépítésre.

Szerda este: Real – Bayern

A Real Madrid – Bayern München mérkőzéssel zárul ma az elődöntő a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A német csapat otthonában múlt héten 2-2-re játszott a két együttes. A találkozó 22 órakor kezdődik.