2024. május 1., szerda

Simona Halep félrelépett, és kikapott a római WTA-torna döntőjében

• 2017-05-21 17:00:31

Simona Halep vereséget szenvedett vasárnap a 2.775.745 dollár összdíjazású római salakpályás tenisztorna döntőjében.

Simona Halep vereséget szenvedett vasárnap a 2.775.745 dollár összdíjazású római salakpályás tenisztorna döntőjében, miután 6:4, 5:7, 1:6 arányú vereséget szenvedett az ukrán Jelina Szvitolinától.
A Foro Italicón hatodikként kiemelt Simona Halep ellen (4. WTA) 2 óra 7 perc alatt nyert a WTA-ranglista 11. helyén álló ellenfele.
Az első szettben Szvitolina 1:0-ra és 2:1-re is vezetett, de Halepnek sikerült egyenlítenie, majd 5-2-re elmennie. Ennél az eredménynél a román játékos nagyon rosszul lépett, csaknem teljesen kificamodott a bokája. Halep elveszítette a következő két játékot, majd behívta edzőjét és 6:4-re mégis megnyerte a játszmát.
A következő szettben breakkel nyitott, de aztán zsinórban elveszített három játszmát. Ekkor már a verseny hivatalos orvosa kötötte be a bokáját, ezt követően 3:3-nál egyenlített. Szvitolina behúzott két játékot (3:5), Halep ismét egyenlített (5:5), és két játékot kellett volna nyernie, hogy megnyerje a tornát. Az viszont már akkor látszott, hogy ha harmadik szettre kerül sor, nem bírja majd a bokája. Szvitolina érezte, hogy nagy esély előtt áll, és 7:5-re megnyerte a második szettet.
A döntő játszmában Halep önmaga árnyéka volt, lassan és nehezen mozgott, az ukrán játékos türelmesen kivárta, hogy Halep hibázzon, és gond nélkül nyert 6:1-re.
A statisztika szerint Halep 2 ász mellett 4-szer vétett kettős hibát, illetve 47 alkalommal ki nem kényszerített hibát. Római teljesítményéért 230.565 eurót és 585 WTA-pontot kap a román teniszező.