2020. október 23., péntek

A Budapest Honvéd házigazdaként 2-1-re kikapott az Újpesttől a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A lendületes első félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a hazaiak azonban többször és veszélyesebben támadták ellenfelük kapuját. A 30. percben aztán megérdemelten szereztek vezetést: az Újpestről szerződtetett Zsótér centerezését Balogh Norbert a leshatárról egyedül kilépve szép mozdulattal lőtte a vendégek kapujába. A kapott gól nem rázta fel túlságosan az újpestieket, a kispestiek jól és fegyelmezetten dolgoztak mezőnyben.

Gyorsabb és bátrabb újpesti támadójáték vezette fel a második félidőt, de egy elrontott Simon-zicceren kívül a vendégek sokáig nem jelentettek veszélyt Tujvel kapujára. A hajrában aztán három perc alatt mégis fordított az Újpest: Antonov egy lecsorgót értékesített közelről, Simon pedig újabb ziccernél már nem hibázott. A hajrá a Honvédé volt, de az eredmény nem változott, amihez Banai bravúrjára is szükség volt.

A kispestiek a bajnoki szezonban második hazai mérkőzésüket is 2-1-re bukták el, augusztus végén Kisvárda vette el tőlük vendégként a három pontot. Az Újpest közel öt év után nyert bajnokit a Honvéd vendégeként, akkor is 2-1-re győzött.

A kispesti Batik Bence (hátul) és Tallo Gadji Celi, az Újpest játékosa

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Labdarúgó OTP Bank Liga NB I, 5. forduló: Budapest Honvéd FC – Újpest FC 1-2 (1-0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2375 néző, vezette: Solymosi.
Gólszerzők: Balogh N. (30.), illetve Antonov (77.), Simon (80.).
Sárga lap:  Bocskay (26.), Hidi (28.), illetve Onovo (76.), Tallo (83.).
Budapest Honvéd: Tujvel – Mezgrani, Batik, Lovric, Aliji – Bocskay (73. Kesztyűs), Hidi (83. Traore) – Szendrei, Gazdag, Zsótér (65. Ugrai) – Balogh N.
Újpest: Banai – Kastrati, Kutrumpisz, Máté (90+2. Bacsa), Antonov – Onovo – Pauljevic, Simon (88. Baosic), Mitrovic, Perosevic – Tallo.

• OTP Bank Liga NB I, 5. forduló: Budapest Honvéd – Újpest FC 1-2, Paksi FC – MTK Budapest 4-0, ZTE FC – Diósgyőri VTK 3-1, Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0.
• Merkantil Bank Liga NB II, 10. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – DEAC 2-1, Szolnoki MÁV FC – FC Ajka 1-0, BFC Siófok – Kaposvári Rákóczi FC 1-2, Szombathelyi Haladás – Dorogi FC 1-2, Aqvital FC Csákvár – WKW ETO FC Győr 1-3, Békéscsaba 1912 Előre – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-3, Budaörs – Soroksár SC 1-0, Szentlőrinc – Nyíregyháza Spartacus FC 1-2, Gyirmót FC Győr – Vasas FC 2-0. Az élcsoport: 1. Debreceni VSC 20 pont/9 mérkőzés, 2. Gyirmót 19/9, 3. Nyíregyháza 19/10.