hétfő, június 25, 2018

RÖVIDEN

* Ma a Besiktas – Bayern München (kezdés: 19 óra, az első mérkőzésen: 0-5, élő közvetítés: Look TV, Telekom Sport 1) és a Barcelona – Chelsea (kezdés: 21.45 óra, az első mérkőzésen: 1-1, élő közvetítés: Look Plus, Telekom Sport 1, M4 Sport, Szlovák 1) mérkőzéssel zárul a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntője.

* Labdarúgó 1. liga, alsóházi rájátszás, 1. forduló (hétfői eredmény): Bukaresti Dinamo – Medgyesi Gaz Metan 3-0. A Dinamo 23 ponttal az első, a Medgyes 8 ponttal a hetedik (utolsó előtti) a tabellán.

* A görög sportminiszter, Giorgos Vasileiadis azonnali hatállyal, egyelőre határozatlan ideig felfüggesztette az ország labdarúgó-bajnokságát, miután vasárnap este a PAOK Szaloniki futballklub tulajdonosa, Ivan Szavvidisz pisztollyal ment be a pályára az AEK Athén elleni bajnokin, és azt kifogásolta nem sokkal a lefújás előtt, hogy Jorgosz Kominosz játékvezető 0-0-s állásnál nem adta meg a PAOK gólját les miatt. 2014 óta ez már a negyedik alkalom, hogy szünetel különböző rendbontások miatt a bajnokság Görögországban.

* Nem jutott a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjébe a Zilahi HC, miután 27-24 arányban vereséget szenvedett vasárnap idegenben a török Kastamonu Belediyesi együttesétől a negyeddöntő második mérkőzésén. A zilahi csapat, amely a felfüggesztett Gheorghe Tadici edző nélkül utazott Törökországba, az első mérkőzésen egy góllal, 29-28-ra győzött.

* Simona Halep bejutott a 7.972.535 dollár összdíjazású Indian Wells-i (Kalifornia) keménypályás tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjébe, miután vasárnap 1:6, 7:6 (7-3), 6:2 arányban legyőzte az amerikai Caroline Dolehide-ot. A negyeddöntőbe jutásért kiírt mérkőzésen ellenfele a kínai Qiang Wang, akivel tegnap este mérte össze erejét a román teniszező. A férfi párosok versenyében Horia Tecău és a holland Jean-Julien Rojer 7:6 (7-5), 6:4-re verte a Ryan Harrison, Max Mirnyij amerikai–fehérorosz párost.

* A címvédő Jevgenyija Medvegyeva lábsérülés miatt nem lesz ott a jövő szerdán kezdődő milánói műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságon.

* Megdőlt a jegyeladási rekord a Pjongcsangban zajló téli paralimpián. A szervezők keddi tájékoztatása szerint már 320.531 belépő kelt el a fogyatékkal élő sportolók téli seregszemléjére. Az eddigi csúcsot Szocsi tartotta 316.200-zal, a 2006-os torinói paralimpián mindössze 162.974 jegy talált gazdára.