szombat, október 21, 2017

RÖVIDEN

* Alexis Sánchez, az Arsenal labdarúgója sérülés miatt kihagyja az angol bajnoki szezon első két fordulóját. „Kisebb hasfalsérülése van” – mondta a chilei játékosról Arsene Wenger. Az Arsenal vezetőedzője hozzátette: a szélső még a vasárnap délelőtti edzésen sérült meg. Azóta vizsgálták, és végül arra az eredményre jutottak, hogy két hetet kell kihagynia. Az Arsenal gólerős támadója – az előző szezonban 24 bajnoki találattal házi gólkirály lett – sérülése miatt már nem szerepelhetett a Chelsea elleni angol Szuperkupa-találkozón sem. A Premier League első fordulójában pénteken az Arsenal a Leicester Cityt fogadja, azt követően 19-én a Stoke City vendégeként lép pályára.

* Az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Southampton szerződtette a Juventus gaboni középpályását, Mario Leminát. A Premier League legutóbbi kiírásában nyolcadik együttes bejelentése szerint klubrekordot jelentő összeget (17 millió eurót) fizettek az olasz bajnoknak a középpályásért. Bizonyos feltételek teljesülése esetén ugyanakkor ezt még megtoldják további hárommillióval. A 23 éves futballista 2015-ben került Torinóba, ahol a csapattal az elmúlt két szezonban kétszer nyert bajnokságot és Olasz Kupát, illetve idén a Bajnokok Ligája döntőjében is pályára lépett.

* Világbajnoki bronzzal vonul vissza Usain Bolt. A jamaicaiak nyolcszoros olimpiai bajnoka tegnap csak harmadik lett a 100 méteres síkfutás döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon, Justin Gatlin és Christian Coleman is megelőzte. Usain Bolt rosszul rajtolt, de a cél előtt kis híján utolérte a legnagyobb kihívójának tartott, 21 esztendős amerikai Colemant. Ám végül nem ő, hanem a 8-as pályán futó 35 éves Gatlin győzött 9.92 másodperccel, Coleman ideje 9.94, Bolté pedig 9.95 volt. Gatlin az előző vb-n és a tavalyi olimpián is második volt Bolt mögött.  Ez volt a jamaicai világsztár első veresége vb vagy olimpia döntőjében.

* Visszalépett az 50 kilométeres gyaloglás korábbi olimpiai bajnoka. Az ausztrál Jared Tallent combhajlító-izom sérülése miatt nem indul el a londoni atlétikai világbajnokság vasárnapi számában. A 32 éves gyalogló elmondta, mostani visszalépése nem befolyásolja pályafutása folytatását, jövőre a Nemzetközösségi Játékokon és a gyalogló csapat-világbajnokságon, 2020-ban pedig a tokiói olimpián is szeretne részt venni. Jared Tallent 2012-ben ezen a távon megnyerte a londoni olimpiát, Pekingben (2008) és Rio de Janeiróban (2016) pedig ezüstérmes volt. Világbajnokságon kétszer lett második, egyszer pedig harmadik 50 kilométeren.

* Gyomor-bélhurutban több sportoló is megbetegedett a Londonban zajló atlétikai világbajnokságot kiszolgáló egyik szállodában, köztük éremesélyesek. A hírt a szervezők is megerősítették kedden.