hétfő, október 23, 2017

Röviden

* A magyar női kosárlabda-válogatott 74-70-re legyőzte a házigazda cseheket Királyváradon, az Európa-bajnokság második fordulójában, ezzel már biztosan továbbjut a csoportjából, bár pénteken 62-48-ra kikapott az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes spanyoloktól.

* A magyar férfikézilabda-válogatott 35-30-ra legyőzte Hollandiát az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó, vasárnapi játéknapján. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári horvátországi Európa-bajnokságon, amelynek csoportbeosztását pénteken Zágrábban készítik el. Románia viszont itthon marad, miután tegnap Gdanskban 32-31-re kikapott Lengyelországtól. A házigazdák az elejétől a végéig vezetve nyertek, a román csapat pedig zsinórban negyedik vereségét szenvedte el, miután a selejtezősorozat első két meccsét megnyerte. Románia férfikézilabda-csapata 22 éve nem vett részt világbajnokságon.

* Leigazolta Victor Astafeit az újonc Sepsi OSK 1. ligás labdarúgóklub. A marosvásárhelyi születésű, 29 éves balszélső két évre kötelezte el magát a háromszéki alakulatnál.

* A labdarúgó Konföderációs Kupa vasárnapi eredményei: A csoport: Portugália – Mexikó 2-2; B csoport: Kamerun – Chile 0-2.

* Fucsovics Márton kilenc helyet javítva, a 136. helyen áll a férfiteniszezők legfrissebb világranglistáján. A top 10-ben egyetlen változás történt a múlt heti tornák után: a német Alexander Zverev két helyet rontott, így átadta a tizedik pozíciót az egy helyet javító francia Jo-Wilfried Tsongának. Továbbra is Andy Murray az első, Rafael Nadal a második és Stan Wawrinka a harmadik.

* Változatlanul Angelique Kerber vezeti a női teniszezők világranglistáját, de a német éllovas előnye csökkent az egy héttel ezelőttihez képest. A második helyezett román Simona Halep a legutóbbi ranglistán 185 ponttal állt Kerber mögött, most viszont már csak 115 ponttal van lemaradva. A harmadik helyet a cseh Karolina Pliskova foglalja el. A magyarok közül változatlanul a két pozíciót visszacsúszó, így 38. Babos Tímea áll a legjobb helyen, Gálfi Dalmának nem változott a helye (136.) az egy héttel korábbi ranglistához képest.