hétfő, június 25, 2018

Női kézilabda BL: vereséggel zárta a középdöntőt a Ferencváros

A Ferencváros négy góllal kikapott a német Bietigheim vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában vasárnap Ludwigsburgban, így a 2. csoport harmadik helyén végzett.

Az utolsó forduló előtt az FTC-nek már csak matematikai esélye volt a csoport második helyének megszerzésére, a Bietigheimnek viszont az sem.

A magyar csapat 18 percen át jól tartotta magát, utána viszont meglepően sokat hibázott támadásban, és mivel a védekezése sem volt hatékony, a hazaiak fokozatosan elhúztak. Elek Gábor vezetőedző időt kért, de ezután sem változott a játék képe (16-11).

Egy ideig a második félidőben sem került közelebb ellenfeléhez a Ferencváros, hat gól volt a legnagyobb különbség (22-16). A hajrában sorozatban négy helyzetet is kihagytak a vendégek, így végül sima vereséget szenvedtek.

A Bietigheim legeredményesebb játékosa a dán Mille Heick Hundahl és Fie Woller volt 5-5 góllal. Az FTC  ellenfele az orosz Rosztov-Don lesz a negyeddöntőben, amelynek első mérkőzéseit április 7-8-án, visszavágóit pedig egy héttel később vívják.

A negyeddöntő párosítása

Győri Audi ETO KC – Buducnost Podgorica

Vardar Szkopje – FC Midtjylland

Metz HB – Bukaresti CSM

Rosztov-Don – FTC-Rail Cargo Hungaria

Női kézilabda BL, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport:

* SG BBM Bietigheim (német) – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-23 (16-11)

a Ferencváros gólszerzői: Jovanovic 7, Szucsánszki 5, Schatzl, Pena, Faluvégi 2-2, Szikora, Mészáros, Van der Heijden, Lukács, Háfra 1-1

* Buducnost Podgorica (montenegrói) – Vardar Szkopje (macedón) 25-30 (12-15)

* Metz Handball (francia) – Thüringer HC (német) 35-29 (17-19)

A csoport végeredménye: 1. Vardar Szkopje 18 pont, 2. Metz HB 14, 3. FTC-Rail Cargo Hungaria 12, 4. Buducnost Podgorica 8, 5. Thüringer HC 4, 6. SG BBM Bietigheim 4 (pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak a középdöntő végén).