kedd, május 22, 2018

A Maros-kupáért úsztak a Víkendtelepen

A marosvásárhelyi, víkendtelepi uszodasátorban rendezték meg az elmúlt hét végén a Maros-kupáért kiírt úszóversenyt, amelyen 330 sportoló nevezését fogadták el a szervezők. A mezőny magyarországi (Miskolc, Hajdúszoboszló, Gyöngyös, Mezőtúr, Hódmezővásárhely), moldovai (Bălţi, Kisinyov), szerbiai (Zenta), szlovákiai (Homonna) és romániai (Bukarest, Brassó, Câmpina, Resicabánya, Nagybánya, Beszterce, Torda, Gyulafehérvár, Csíkszereda, Székelyudvarhely, Marosvásárhely) versenyzőkből állt össze.

Eredmények, fiúk:

* 50 m gyorsúszás:

9 évesek: 1. Feiffer Hunor (Marosvásárhelyi ISK), 2. Radu Şerban (Torda), 3. Metea Şerban (Kisinyov)

10 évesek: 1. Koncz Nimród (Marosvásárhelyi H2O), 2. Bobeica Vasili (Kisinyov), 3. Selyem Tamás (H2O)

11 évesek: 1. Pásztor Hunor (Miskolc), 2. Enescu Armand (Gyulafehérvár), 3. Gagyi Botond (H2O)

* 100 m gyorsúszás:

12 évesek: 1. Gonta Adrian (Kisinyov), 2. Farkas Cristo-pher (Torda), 3. Radu Matei (Resicabánya)

13 évesek: 1. Magda Boldizsár (Gyöngyös), 2. Lakatos Bence (Hajdúszoboszló), 3. Comşa Alex (Gyulafehérvár)

14 évesek: 1. Ecsegi Endre (Gyöngyös), 2. Oláh Norbert (Hajdúszoboszló), 3. Ágoston Máté (Hajdúszoboszló)

15+ évesek: 1. Nagy Gergő (Gyöngyös), 2. Tóth Csaba (Hajdúszoboszló), 3. Trocin Nichita (Bălţi)

* 50 m hátúszás:

9 évesek: 1. Feiffer Hunor (Marosvásárhelyi ISK), 2. Tóth Milán (Miskolc), 3. Radu Şerban (Resicabánya)

10 évesek: 1. Boari Benett (Gyöngyös), 2. Pavel Matei (Nagybánya), 3. Baba Robert (Gyulafehérvár)

11 évesek: 1. Gherman Ianis (Marosvásárhelyi ISK), 2. Enescu Armand (Gyulafehérvár), 3. Gagyi Botond (H2O)

* 100 m hátúszás

12 évesek: 1. Koncz Nimród (H2O), 2. Radu Matei (Resicabánya), 3. Farkas Cristopher (Torda)

13 évesek: 1. Magda Boldizsár (Gyöngyös), 2. Pásztor László (Marosvásárhelyi ISK), 3. Comşa Alex (Gyulafehérvár)

14 évesek: 1. Kovács Botond (Hajdúszoboszló), 2. Nagy Gergő (Gyöngyös), 3. Todea Alexandru (Torda)

15+ évesek: 1. Ecsegi Endre (Gyöngyös), 2. Gergely Ferenc (Marosvásárhelyi ISK), 3. Borbély Huba (Gyöngyös)

* 50 mell

9 évesek: 1. Korcsmáros Erik (Miskolc), 2. Feiffer Hunor (Marosvásárhelyi ISK), 3. Tóth Milán (Miskolc)

10 évesek: 1. Selyem Tamás (H2O), 2. Bobeica Vasili (Kisinyov), 3. Jurcă Andrei (Gyulafehérvár)

11 évesek: 1. Tóth Marcell (Hódmezővásárhely), 2. Enescu Armand (Gyulafehérvár), 3. Volontir Danis (Homonna)

* 100 mell

12 évesek: 1. Mezdrea Alexandru (Torda), 2. Koncz Nimród (H2O), 3. Radu Matei (Resicabánya)

13 évesek: 1. Buda Alexandru (Gyulafehárvár), 2. Lakatos Bence (Hajdúszoboszló), 3. Calotă Emanuel (Gyulafehérvár)

14 évesek: 1. Oláh Róbert (Hajdúszoboszló), 2. Balu Victor (Temesvár), 3. Mag Gergő (Hajdúszoboszló)

15+ évesek: 1. Mészáros Balázs (H2O), 2. Ciubara Alex (Câmpina), 3. Barabás Dávid (Marosvásárhelyi ISK)

* 50 m pillangó:

9 évesek: 1. Feiffer Hunor (Marosvásárhelyi ISK), 2. Radu Şerban (Resicabánya), 3. Tóth Milán (Miskolc)

10 évesek: 1. Boari Benett (Gyöngyös), 2. Pásztor Hunor (Miskolc), 3. Rus Sergiu (Gyulafehérvár)

11 évesek: 1. Enescu Armand (Gyulafehérvár), 2. Gonta Adrian (Kisinyov), 3. Kovács Csanád (H2O)

12 évesek: 1. Koncz Nimród (H2O), 2. Farkas Cristopher (Torda), 3. Hegedűs Nándor (Gyöngyös)

13 évesek: 1. Lakatos Bence (Hódmezővásárhely), 2. Oláh Norbert (Hajdúszoboszló), 3. Ecsegi Endre (Gyöngyös)

14 évesek: 1. Gergely Ferenc (Marosvásárhelyi ISK), 2. Magda Boldizsár (Gyöngyös), 3. Ozsváth Bence (Gyöngyös)

15+ évesek: 1. Mészáros Balázs (H2O), 2. Nagy Gergő (Gyöngyös), 3. Tóth Csaba (Hajdúszoboszló)

Eredmények, lányok:

* 50 m gyors

9 évesek: 1. Ötvös Lorena (Torda), 2. Vlad Maria (Gyulafehérvár), 3. Szentgyörgyi Henrietta (H2O)

10 évesek: 1. Sánta Nóra (Marosvásárhelyi ISK), 2. Princzi Lara (Nagybánya), 3. Man Daria (Gyulafehérvár)

11 évesek: 1. Cojocar Catea (Kisinyov), 2. Sárkány Melinda (Marosvásárhelyi ISK), 3. Deák Zsóka (Miskolc)

* 100 m gyors

12 évesek: 1. Zsidai Anna (Gyöngyös), 2. Pampuk Panna (Gyöngyös), 3. Achim Diana (Temesvár)

13 évesek: 1. Hosszú Fruzsina (Hódmezővásárhely), 2. Bora Clara (Torda), 3. Siklódi Noémi (Marosvásárhelyi ISK)

14 évesek: 1. Jakab Ramóna (Hódmezővásárhely), 2. Márton Janka (Marosvásárhelyi ISK), 3. Radu Noémi (Nagybánya)

15+ évesek: 1. Garamvölgyi Csenge (Hajdúszoboszló), 2. Szőke Zita (Hódmezővásárhely), 3. Fángli Henrietta (Marosvásárhelyi ISK)

* 50 m hát

9 évesek: 1. Ötvös Lorena (Torda), 2. Vlad Maria (Gyulafehérvár), 3. Veress Rebeka (H2O)

10 évesek: 1. Sánta Nóra (Marosvásárhelyi ISK), 2. Boér Henrietta (H2O), 3. Baba Riana (Gyulafehérvár)

11 évesek: 1. Remete Daria (Gyulafehérvár), 2. Cojocar Catea (Kisinyov), 3. Achim Ema (Brassó)

* 100 m hát

12 évesek: 1. Pampuk Panna (Gyöngyös), 2. Zsidai Anna (Gyöngyös), 3. Achim Diana (Temesvár)

13 évesek: 1. Siklódi Noémi (Marosvásárhelyi ISK), 2. Kacsó Noémi (Marosvásárhelyi ISK), 3. Bora Carla (Torda)

14 évesek: 1. Jakab Ramóna (Hódmezővásárhely), 2. Iacob Diana (Gyulafehérvár), 3. Márton Janka (Marosvásárhelyi ISK)

15+ évesek: 1. Dohányos Annamária (Hajdúszoboszló), 2. Szőke Zita (Hajdúszoboszló), 3. Vlad Maria (Gyulafehérvár)

* 50 mell

9 évesek: 1. Rogovei Xenia (Câmpina), 2. Szentgyörgyi Henrietta (H2O), 3. Vlad Maria (Gyulafehérvár)

10 évesek: 1. Princz Lara (Nagybánya), 2. Hornyik Panna (Miskolc), 3. Sánta Nóra (Marosvásárhelyi ISK)

11 évesek: 1. Cojocar Catea (Kisinyov), 2. Deák Zsóka (Miskolc), 3. Pop Marina (Nagybánya)

* 100 mell

12 évesek: 1. Pampuk Panna (Gyöngyös), 2. Achim Diana (Temesvár), 3. Béres Krisztina (H2O)

13 évesek: 1. Orbán Kiss Orsolya (Marosvásárhelyi ISK), 2. Erőss Nóra (Csíkszereda), 3. Hosszú Fruzsina (Hódmezővásárhely)

14 évesek: 1. Márton Janka (Marosvásárhelyi ISK), 2. Crişan Denisa (Gyulafehérvár), 3. Papp Kata (Hajdúszoboszló)

15+ évesek: 1. Suba Zsófia (Hódmezővásárhely), 2. Fángli Henrietta (Marosvásárhelyi ISK), 3. Szőke Zita (Hajdúszoboszló)

* 50 m pillangó

9 évesek: 1. Vlad Maria (Gyulafehérvár), 2. Morar Bianca (H2O), 3. Szentgyörgyi Henrietta (H2O)

10 évesek: 1. Sánta Nóra (Marosvásárhelyi ISK), 2. Fogarasi Janka (Miskolc), 3. Princz Lara (Nagybánya)

11 évesek: 1. Cojocar Catea (Kisinyov), 2. Remete Daria (Gyulafehérvár), 3. Sores Lujza (Csíkszereda)

* 100 m pillangó

12 évesek: 1. Zsidai Anna (Gyöngyös), 2. Pampuk Panna (Gyöngyös), 3. Adam Maria (Gyulafehérvár)

13 évesek: 1. Hosszú Fruzsina (Hódmezővásárhely), 2. Kacsó Noémi (Marosvásárhelyi ISK), 3. Orbán Kiss Orsolya (Marosvásárhelyi ISK)

14 évesek: 1. Papp Kata (Hajdúszoboszló), 2. Crişan Denisa (Gyulafehérvár), 3. Horga Ioana (Marosvásárhelyi ISK)

15+ évesek: 1. Szőke Zita (Hajdúszoboszló), 2. Garamvölgyi Csenge (Hajdúszoboszló), 3. Kancsár Mirjam (Hajdúszoboszló)