kedd, május 22, 2018

Kiállítások

Tavaszi kavalkád

Tavaszi kavalkád címmel megnyílt Marton Erzsébet préseltvirágkép-tárlata a marosvásárhelyi Bolyai téri unitárius egyházközség Dersi János termében. 

Szalmaképek

Kolozsvári József szalmaképeiből nyílt kiállítás a marosvásárhelyi, kövesdombi unitárius egyházközség Bözödi György termében.

BMC-s seregszemle a Bernády Házban

Ötödik tavaszi bemutatkozásához érkezett a Barabás Miklós Céh Maros megyei csoportja. A nagy múltú művészeti alakulat tagjai és meghívottjaik kiállítása a Bernády Házban tekinthető meg, a tárlat látogatói mintegy 30 művész alkotásaival találkozhatnak.

22. Ariadné

A marosvásárhelyi Art Nouveau Galériában megnyílt a 22. Ariadné, a textilművészek hagyományos kiállítása. A tárlaton a marosvásárhelyiek mellett kolozsvári, temesvári, Hargita, Suceava, Bihar, Hunyad és Vâlcea megyei díszítő- és iparművészek alkotásai láthatók.

Állati válogatás a Kárpát-medencéből – fotókiállítás

A Bernády Ház tetőtéri galériájában megnyílt Magdó István fotóművész Állati válogatás a Kárpát-medencéből című kiállítása.