csütörtök, december 14, 2017

Először győzött a magyar válogatott a női kézilabda-vb-n

A magyar női kézilabda-válogatott 33-15-re legyőzte Argentína csapatát kedden a németországi világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, Bietigheim-Bissingenben. A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, következő ellenfele pedig Lengyelország lesz ma 14 órától. A csoportnak tagja még Csehország, a nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Pontatlan támadójátékkal kezdtek a magyarok, a labdavesztések és a rossz lövések miatt csak a tizedik percben vezettek először (4-3). Aztán Janurik Kinga védései és Kovács Anna góljai lendületet adtak a csapatnak, amely így fokozatosan növelte előnyét. Az ellenfél nyolc percen át nem talált a hálóba, a magyarok közül pedig önbizalomnövelő gólokat dobtak azok a játékosok, akiknek eddig problémájuk volt a helyzetkihasználással. A 27. percben már tíz találat volt a különbség, és gyors ellentámadások végén szerzett góljainak köszönhetően a szünetig ezt tovább növelte a magyar csapat (18-7).

A második felvonást sem kezdték jól a magyarok, ezért Kim Rasmussen szövetségi kapitány a hatodik percben időt kért, hiszen tíz alá csökkent a különbség (20-11). Ezután hatékonyabbá váltak a támadások, és egy 8-1-es sorozattal sikerült megalapozni a rendkívül fölényes sikert (33-15).

Az argentin válogatott legeredményesebb tagja öt találattal Florencia Ponce de Leon volt. A meccs legjobbjának nem a hétgólos Kovács Annát, hanem a kapus Janurik Kingát választották.

Rasmussen a hozzáállással és a védekezéssel elégedett

A magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen elégedetten nyilatkozott a hozzáállásról és a védekezésről. „A védekezésünk ma is rendben volt, és elégedett vagyok a hozzáállással is, de a támadójátékunk néha még mindig akadozott” – mondta a lefújás után a dán edző. Hangsúlyozta, nagyon örül, hogy a norvégok és a svédek elleni mérkőzésekkel ellentétben ezúttal gyors ellenakciók végén is eredményesek voltak a magyarok. Rasmussen dicsérte Kovács Annát, akinek kellett hat-hét perc, hogy játékba lendüljön, de utána a mezőny legeredményesebb tagja lett hét góllal. Hozzátette, ezúttal lehetőséget adhatott azoknak is, akik eddig kevesebbet játszottak a világbajnokságon. Az argentinokról csak annyit jegyzett meg, „lesznek ennél erősebb ellenfeleink is”.

Női kézilabda-vb, B csoport, 3. forduló: Magyarország – Argentína 33-15 (18-7)

Bietigheim-Bissingen, 2200 néző, vezette: Schulze, Tonnies (németek).

Lövések/gólok: 43/33, illetve 36/15.

Gólok hétméteresből: 3/3, illetve 2/1.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

Magyarország: Janurik – Schatzl 3 gól, Szöllősi-Zácsik 2, Kisfaludy 2, Szekeres 2, Kovács A. 7, Lukács 3. Cserék: Görbicz 4, Klivinyi 2, Mayer 2, Bódi 3, Kovacsics 1, Háfra 2, Tóth G., Mészáros

A spanyolokat is megverték a románok

Hibátlan maradt a román csapat a csoportban legerősebb ellenfélnek tekintett Spanyolország elleni mérkőzés után is. Neaguék kétgólos győzelmet arattak kedden, ezzel bebiztosították továbbjutásukat a nyolcaddöntőbe. A meccset a rivális kezdte jobban, 2-0-ra, 3-1-re, majd 4-2-re, 4-4 után pedig 6-4-re is vezetett, de az ezután zsinórban érkező öt román találat alaposan átszabta a helyzetet – az ekkor regisztrált előny (9-6) a legnagyobb különbséget is rögzítette, amely a mérkőzésen a két csapat között kialakult. Szünetre már 9-7-es állásnál vonultak a felek, s bár a spanyolok ugyanúgy két góllal kezdték a második félidőt, mint az elsőt, Romániának ezúttal volt válasza a találatokra. Ebben a játékrészben a spanyolok még jutottak előnyhöz, de Ambros Martin tanítványai tartani tudták velük a lépést. 17-nél volt utoljára döntetlen az állás, az utána született két találat szentesítette a románok győzelmét.

A győztes csapat összetétele: Denisa Dedu, Julija Dumanszka – Aneta Udriştioiu, Geiger Melinda, Eliza Buceschi 4 gól, Cristina Neagu 8, Ana-Maria Popa, Valentina Ardean-Elisei 1, Cristina Florianu, Cristina Laslo, Ana Maria Berbece, Crina Pintea 4, Timea Tătar, Cynthia Tomescu, Mădălina Zamfirescu, Ana-Maria Dragut 2.

A női kézilabda-vb csoportkörének 3. fordulójában a következő eredmények születtek:

* A csoport, Trier: ROMÁNIA – Spanyolország 19-17 (9-7), Franciaország – Paraguay 35-13 (14-10), Szlovénia – Angola 32-25 (15-15). Az állás: 1. ROMÁNIA 6 pont, 2. Franciaország 4 (84-56), 3. Spanyolország 4 (77-58), 4. Szlovénia 4 (84-79), 5. Angola 0 (68-86), 6. Paraguay 0 (45-96).

* B csoport, Bietigheim-Bissingen: Norvégia – Lengyelország 35-20 (18-11), Svédország – Csehország 36-32 (16-18), MAGYARORSZÁG – Argentína 33-15 (18-7). Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Csehország 4 (89-83), 3. Svédország 4 (91-87), 4. MAGYARORSZÁG 2 (77-70), 5. Lengyelország 2 (78-94), 6. Argentína 0.

* C csoport, Oldenburg: Dánia – Tunézia 37-19 (15-6), Oroszország – Brazília 24-16 (14-7), Japán – Montenegró 29-28 (12-15). Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Dánia 4, 3. Brazília 3 (67-74), 4. Japán 3 (75-88), 5. Montenegró 2, 6. Tunézia 0.

* D csoport, Lipcse: Németország – Szerbia 22-22 (9-11), Koreai Köztársaság – Kína 31-19 (18-10), Hollandia – Kamerun 29-22 (14-8). Az állás: 1. Szerbia 5 pont (99-66), 2. Németország 5 (73-55), 3. Hollandia 4 (91-61), 4. Koreai Köztársaság 4 (73-64), 5. Kamerun 0 (58-91), 6. Kína 0 (57-114).

A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe. Azonos pontszám esetén két csapat között az egymás elleni eredmény rangsorol, több csapat holtversenyénél pedig valamennyi érintett válogatott egymás elleni eredménye, illetve egymás ellen szerzett pontjainak száma. Ha ez sem dönt, akkor az egymás elleni gólkülönbség alapján állapítják meg a sorrendet.