szombat, április 21, 2018

Döntetlenre játszott Debrecenben a Ferencváros

A listavezető Ferencváros 1-1-es döntetlenre játszott a Debrecen otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 26. fordulójának esti zárómérkőzésén.

A két csapat szurkolói remek hangulatot teremtettek, rangadóhoz méltó körülmények között kezdődött a mérkőzés. Az első gólra sem kellett sokat várni, a vendégek már a nyolcadik percben vezetéshez jutottak. A folytatásban is a Ferencváros akarata érvényesült, a debreceniek egyáltalán nem jelentettek veszélyt Dibusz kapujára. A félidő hajrájában aztán teljesen váratlanul Könyves bombagóljával egyenlített a DVSC.

A második félidő első negyedórája kiegyenlített játékot hozott, majd egyre inkább a Ferencváros került fölénybe, a zöld-fehérek többször is nehéz helyzetbe hozták a hazai védelmet, Böde fejesénél pedig a kapufa mentett. A folytatásban magára talált a Loki is, így az egyre feszültebb hangulatú mérkőzésen változatos játékot láthatott a közönség, gólt azonban már egyik csapat sem szerzett.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 26. forduló: Debreceni VSC – Ferencváros 1-1 (1-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 10.841 néző, vezette: Iványi.

Gólszerzők: Könyves (37.), illetve Varga R. (8.).

Sárga lap: Tőzsér (35.), Takács (70.), illetve Leandro (71.), Otigba (81.).

DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Barna (90. Mészáros N.) – Varga K., Jovanovic (65. Filip), Tőzsér, Bódi – Könyves, Tabakovic (53. Takács).

Ferencváros: Dibusz – Botka, Otigba, Blazic, Pedroso – Spirovski, Leandro – Varga R. (77. Moutari), Paintsil (90. Priskin), Nagy D. (83. Georgijevic) – Böde.

A magyar labdarúgó NB I 26. fordulójában a következő eredmények születtek: Mezőkövesd – Videoton 0-0, Paks – Szombathelyi Haladás 1-2, Puskás Akadémia – Budapest Honvéd 1-1, Újpest – Vasas 4-2, Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Diósgyőr 2-1, Debreceni VSC – Ferencváros 1-1.