péntek, június 23, 2017

6. liga: Szinte eljátszotta előnyét Somosd

Izgalmas második félidőt játszott a két csapat. Fotó: Gligor Róbert László

Szombaton játszották az utolsó mérkőzéseket a Maros megyei 6. liga I. csoportjában, a listavezető Somosd Csíkfalván lépett pályára.

Az utolsó találkozót is komolyan vették a somosdiak, és már a 6. percben bevették a csíkfalvi kaput, Căşvean a kilépő hálóőr fölött emelt be (0-1), majd Szőcs két méterről nem tudta bejuttatni Henter A. passzát. A 11. percben azonban már nem tévedtek, a meglépő Căşvean a hosszú sarokba gurított (0-2). A hazaiak Nagy révén próbáltak válaszolni, de a vendégek kapusa hárított, míg túloldalon Szőcs a kapufát találta el. Ezután az iram alábbhagyott, szünetig nem jegyezhettünk érdemleges helyzetet.

A sokkal élvezetesebb második játékrész hazai lehetőséggel kezdődött, ám Kovács 25 méteres szép szabadrúgása a kapufát találta el, túloldalon a hazai kapusnak kellett helytállnia az egyedül maradt Kiss, majd Szőcs próbálkozásainál. A somosdiak a 61. percben újabb találatot jegyezhettek: Kiss megforgatta a védőket, átadását Suciu vágta be (0-3). A vendégek Simon révén lőttek újra, de Iszlai ismét hárított, míg túloldalon Novák lövése a keresztlécen csattant. A 67. percben a vendégek megnyugtató előnyhöz jutottak, Szőcs közelről fejelt a hálóba (0-4), de a hazaiak hamar szépítettek: egy kezezésért ítélt büntetőt rúgott Nagy, a vendégkapus hárított, de a kipattanót a csíkfalvi játékos hálóba juttatta (1-4). Öt perc múlva ismét a hazaiak voltak sikeresek, Kovács lövését a kapus hárította, de Novák rálövése a hálóban kötött ki (2-4). A csíkfalviak két perc múlva újabb helyzetbe kerültek, Kovács a kapust is kicselezte, de az oldalhálót találta el. A somosdiak ekkor sem vették komolyan a hazai csapatot, hiszen további helyzeteket dolgoztak ki, Kiss a kapu fölé fejelt, majd a 80. percben ugyanő a hosszú sarokba vágta a labdát (2-5). A hazai csapat a hajrában kapott vérszemre, a 85. percben Novák csökkentette a hátrányt (3-5), míg a 90. percben Novák szabadrúgását Marton juttatta a hálóba (4-5). A hosszabbításban a somosdiaknak izgulniuk kellett az eredmény megtartásáért, de végül három ponttal hagyták el a pályát.

A 2016-2017-es idényt Somosd 17 győzelemmel, egy Jedden elért döntetlennel és tízpontos előnnyel zárta, nem talált legyőzőre, míg Csíkfalva a negyedik helyen horgonyzott le már néhány fordulóval ezelőtt. A bajnokság a rájátszással folytatódik.

Labdarúgó 6. liga, I. csoport, 18. forduló: Csíkfalva – Jedd 4-5 (0-2)

Vezette: Chiorean Dragoş, Chertes Cristian, Ráduly Bence.

Gólok: Nagy (71.), Novák (76., 85., 90.), illetve Căşvean (6., 11.), Suciu (61.), Szőcs (68.), Kiss (80.)

Sárga lap: Aszalós, illetve Benedekfi, Kiss

Csíkfalva: Iszlai, Nagy, Aszalós (65. Kacsó), Gál, Kovács, Mihály, Papp, Marton, Veres, Keresztesi, Ambrus (49. Novák).

Somosd: Nagy, Benedekfi, Căşvean, Vónya (67. Molnár), Simon, Bodó, Henter A., Szőcs, Kiss, Suciu, Henter Cs.

A 18. forduló további eredményei: Küküllőszéplak – Jedd 2-2, Kibéd – Koronka 1-3, Egrestő – Székelybere 4-3, Székelysárd – Nyárádgálfalva 0-3.

Megyei futballbajnoki eredmények

* 5. liga, Északi csoport, 12. forduló: Szászrégeni Testvériség – Marosfelfalu 13-3, Bátos – Lövér 1-2, Mezőkirályfalva – Görgénysóakna 1-2, Disznajó – Magyaró 0-3, Köhér – Alsóidecs 1-3. Az állás: 1. Magyaró 28 pont, 2. Szászrégeni Testvériség 25 (46-21), 3. Alsóidecs 25 (40-23), 4. Bátos 23, 5. Görgénysóakna 20, 6. Lövér 17, 7. Köhér 9 (20-36), 8. Mezőkirályfalva 9 (16-39), 9. Disznajó 8 (15-38), 10. Marosfelfalu 8 (28-54).

* 5. liga, Közép csoport, 12. forduló: Cikmántor – Mezőrücs 2-2, Balavásár – Csittszentiván 6-2, Kerelőszentpál – Harasztkerék 0-5, Tuzson – Nyárádremete 0-1. A Szászrégeni-Gernyeszegi Sporting állt. Ranglista: 1. Harasztkerék 31 pont, 2. Nyárádremete 28, 3. Balavásár 20, 4. Cikmántor 14, 5. Mezőrücs 13, 6. Kerelőszentpál 11, 7. Csittszentiván 10, 8. Szászrégeni-Gernyeszegi Sporting 7, 9. Tuzson 4.

* 5. liga, Déli csoport, 15. forduló: Marosludas II – Mezőtóhát 2-1, Vámosgálfalva – Mezőzáh 7-3, Küküllődombó – Marosugra 3-1, Maroskece – Radnót II 0-1. Magyarsáros és Mezőceked állt. Ranglista: 1. Mezőceked 27 pont (29-9), 2. Vámosgálfalva 27 (38-23), 3. Küküllődombó 24, 4. Marosludas II 22, 5. Marosugra 21, 6. Magyarsáros 19, 7. Radnót II 18 (34-27), 8. Mezőtóhát 18 (20-23), 9. Maroskece 10, 10. Mezőzáh 6.

* 6. liga, II. csoport, 14. forduló: Harcó – Galambod 9-2, Mezőpanit – Uzdiszentpéter 4-1, Szabéd – Mezőfele 3-0. Az állás: 1. Harcó 31 pont, 2. Uzdiszentpéter 30, 3. Mezőpanit 27, 4. Szabéd 16, 5. Galambod 8, 6. Mezőfele 7.